Bogucice Katowice historia fakty zdjęcia

"Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył."

- Robert Bresson
Bogucice MDK Bogucice Zawodzie
Mamo, ja chcę być rycerzem Relacja fotograficzna z wydarzenia: Mamo, ja chcę być rycerzem. W dzieciństwie wielu chłopców marzyło, żeby zostać strażakiem. Ewentualnie policjantem albo żołnierzem. W poniedziałek 2 czerwca 2014r w MDK Bogucice-Zawodzie w Katowicach okazało się, że rycerze wcale nie ustępują strażakom. W tutejszym domu kultury przy ul. Markiefki 44 a stanął z okazji Dnia Dziecka obóz Czarnego Rycerza i chętnych do pasowania nie brakowało.
Relacja MDK z XXIV dni Bogucic Galeria jest oprawą graficzną artykułu: XXIV DNI BOGUCIC TO ŚWIETO DZIELNICY z 2014-07-01 Biura Prasowego MDK Bogucice Zawodzie
W dniach 27 i 28 czerwca br. MDK "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach wspólnie z Radą JednostkiPomocniczej nr 13 Bogucice, Związkiem Górnośląskim Koło "Bogucice" oraz Klubem HDK "Bogucice" zorganizowały na terenie domu kultury i Parku Boguckiego XXIV Dni Bogucic, które tradycyjnie są już nie tylko świętem dzielnicy, ale i okazją do wspólnej zabawy i spotkań z kulturą. Imprezę objął Patronatem Honorowym Pan Prezydent Miasta Katowice – Piotr Uszok.
Barwy Ziemi Chorwacja 2018 Warsztaty ze zdobienia pierniczków cieszyły się dużym powodzeniem.
Dorośli uczestnicy jak i najmłodsi czerpali radość z dekorowania wielkich piernikowych serduszek lukrem i różnymi słodkościami. Warsztaty pod chorwacką nazwą "licitar" prowadziła pani Joanna Strząbała, która przygotowała pierniki i materiały cukiernicze potrzebne do ich zdobienia. Tegoroczna edycja "Barw Ziemi" odbyła się dzięki zaangażowaniu katowickiej, zwłaszcza bogucickiej społeczności i finansowana jest ze środków Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Każda edycja cyklu ma na celu przybliżenie specyfiki jednego z krajów świata. Edycja "Barwy Ziemi - Chorwacja" została objęta honorowym patronatem Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie we współpracy z Konsulatem Republiki Chorwacji w Krakowie oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice, Pana dr Marcina Krupy. Współorganizował ją z nami Uniwersytet Śląski - Instytut Filologii Słowiańskiej.
Ambasadę i konsula reprezentowała pani Katarzyna Wójcik. Uniwersytet Śląski –  Pani Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej dr hab. Mariola Szymczak Rozlach oraz Zastępca Dyrektora ds. Nauki, Współpracy Międzynarodowej i Finansów dr hab. Robert Bońkowski.
Powrót do strony głównej galerii.

Ta witryna używa plików cookie, a pozostając na niej akceptujesz nasz regulamin i politykę dotyczącą plików cookie oraz zasady naszych partnerów.


Napisz do redakcji Bogucice
zespół wokalno instrumentalny avista trio katowice bogucice oprawa śluby muzyka Rodzinny Salon Fryzjerski Henryk Nowok Mysłowice Katowicka 7