Bogucice Katowice historia fakty zdjęcia

"Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył."

- Robert Bresson
Bogucice Ciekawostki historyczne
Zajezdnia Bogucice Wagon silnikowy typu 102N, Kanciok. Zajezdnia Bogucice obecnie Tramwaje Śląskie Rejon 2 Katowice Zawodzie
Tajemnice zakładu szewskiego pana Aleksandra z Katowickiej Pan Aleksander demonstruje pracę ze szpilorkiem do wybijania dziurek. Rodzinny zakład szewski istniejący od maja 1942 przy ulicy Katowickiej w Katowicach.
Pożegnanie Ikarusów 280 i Jelczy wysokopodłogowych Ostatni wyjazdy autobusu Ikarus 280 z numerem inwentarzowym 117 z zajezdni przy ulicy Mickiewicza 59 w Katowicach na linię 657. W 2016-12-28 odbył się ostatni przejazd autobusem marki Ikarus 280 z numerem inwentarzowym 117 z zajezdni PKM Katowice. Od 1 stycznia 2017 wchodzą nowe wymagania jakie postawiło KZK GOP śląskim operatorom co wykluczyło te wspaniałe autobusy z obsługi linii autobusowych na terenie GOP. Pierwsze Ikarusy 280 pojawiły się  w Polsce, a dokładnie w Katowicach w 1974 roku w ramach wymiany barterowej, a ostatnie zmontowano całkowicie z dostarczonych części w zajezdni WPK Katowice w 1997 roku. Ich stała eksploatacja na liniach trwała do końca 2016.
Powrót do strony głównej galerii.

Ta witryna używa plików cookie, a pozostając na niej akceptujesz nasz regulamin i politykę dotyczącą plików cookie oraz zasady naszych partnerów.


Napisz do redakcji Bogucice
zespół wokalno instrumentalny avista trio katowice bogucice oprawa śluby muzyka Rodzinny Salon Fryzjerski Henryk Nowok Mysłowice Katowicka 7